Nadační fond
Modrá kotva

 


E-mail: info@modrakotva.cz

 

Bankovní spojení:
č. ú. 2679444001/5500
Raiffeisen Bank, a.s.,
Hvězdova 1716/2b,
140 78 Praha 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 


počet návštěv
[CNW:Counter]

Nadační fond Modrá kotva byl založen s cílem získávat zdroje pro podporu výzkumu a klinických zkoušek nových protinádorových vakcín.

Název fondu nevznikl náhodně, ale vyjadřuje určitou symboliku. Modrá barva znamená naději na vyléčení především těch nemocí, které v současné době nejsou vyléčitelné nebo jsou léčitelné jenom částečně. Jedná se především o nádorová onemocnění. Naděje na vyléčení se může podstatně zvýšit pomocí protinádorových vakcín a buněčné imunoterapie. Tato moderní léčba není tělu škodlivá a nemá prakticky žádné vedlejší účinky pro pacienta. Kotva symbolizuje zakotvení této nové metody mezi širokou paletu jiných v současné době používaných protinádorových léčebných postupů. Symbolizuje také jistotu, že klinický výzkum protinádorových vakcín a buněčné imunoterapie, který bude financován z tohoto Nadačního fondu, bude probíhat výhradně za dodržiování etických pravidel klinických studií v souladu s Helsinskou deklarací lidských práv a svobod. Kotva také symbolizuje pevná pravidla pro přidělování finančních prostředků nadačního fondu k účelnému využití v aplikovaném a klinickém výzkumu protinádorových vakcín a buněčné imunoterapie. 

Aktuality

 

9.3. 2015

Nadační fond Modrá kotva podporuje Mezinárodní konsorcium pro buněčnou terapii a imunoterapii (ICCTI) www.iccti.eu

 

24.2. 2015

Prof. Michálek s týmem ICCTI publikoval výsledky léčby artrózy vlastními kmenovými buňkami u 1128 pacientů v prestižním časopise Cell Transplantation

 

 

Napsali o nás:

Prameny zdraví

České noviny

Euro

Ona (idnes.cz)

Vitalia

Bleskově.cz

zpravy.o2active.cz

Medical Tribune

tn.cz (Nova)